Ekmek Fabrikası Hatay / Reyhanlı

Ekmek Fabrikası Hatay / Reyhanlı

Ocak/2020 itibarı ile günlük üretime başladık.

Suriye savaşının başladığı ilk andan itibaren sınırımızın her iki tarafında da savaş mağdurlarının durumunu yerinde tespit edip acil ve kalıcı çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Bu bölgedeki kalıcı yardım projelerimizden biri olan Reyhanlı ekmek fabrikamızda Ocak/2020 itibarı ile günlük üretime başladık.

Sınır bölgemizin her iki tarafındaki savaş mağdurları için ulaşılması zor olan ekmek, en temel gıda olması bakımından bölgenin öncelikli olarak çözülmesi gereken sorunuydu. Bizler her gün 150 bin ekmek üretme kapasitesine sahip ekmek fabrikamızda üretebildiğimiz kadar ekmeği Reyhanlı bölgesinde tespit ederek kayıt altına aldığımız ailelere, sınır ötesinde ise Türk Kızılay aracılığı ile yardıma muhtaç ailelere ulaştırıyoruz. Tüm giderleri derneğimiz tarafından karşılanan ekmek fabrikamızı tam kapasite çalıştırdığımızda bölgedeki ekmek sorunu da büyük oranda çözülmüş olacak.

Fabrikamızda artarak devam eden ekmek üretiminin ihtiyacı karşılayabilecek seviyeye ulaşması için un ve nakdi bağışları da kabul eden ailemiz, bölgedeki mağduriyetler son bulana dek kalıcı projelerini devam ettirecektir.

×
KIYAMDER Whatsapp iletişim hattı.

Bizi takip edin

Mail listemize kaydolarak gelişmelerden haberdar olun.